As-Salam
Współpraca

Patronat medialny


Konferencja
„Arabskie Przebudzenie: źródła, szanse, zagrożenia”


XI Dzień Islamu
w Kościele katolickim
w Polsce - Kraków


II Wrocławska Konwencja
na Rzecz Dialogu
Międzyreligijnego
 
 

I Międzynarodowa 
Konferencja 
"Saidism in the XXI Century"

Biblioteka AS-SALAM

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu pierwszą książkę z nowej serii „Biblioteka AS-SALAM”, która podobnie jak czasopismo będzie dostępna w wybranych salonach EMPIK na terenie kraju:

Tomasz Imran Stefaniuk, Cztery sekundy raju

Cztery sekundy raju

O książce:

Książka stanowi zbiór refleksji będących swoistym dialogiem między wielkimi tradycjami kulturowymi: islamem oraz coraz bardziej niepewnym samego siebie, „rozchwianym” pod wieloma względami Zachodem. Autor w obydwu tych światach czuje się znakomicie, obficie czerpiąc z oferowanych przez nie duchowych i intelektualnych zasobów. Z obydwoma połączony jest silnymi, intymnymi więzami. Tym większy wydaje się jego smutek z obserwowanych – obok zachwytu nad dziedzictwem religii i cywilizacji muzułmańskiej oraz dumy z nich – coraz bardziej dramatycznych zmagań Europejczyków dotyczących własnej tożsamości, które często przybierają postać lęku, niepokoju czy paniki wobec konsekwencji spotkania z rosnącym w siłę „Innym” islamu. A przecież spotkanie to – tak jak często bywało na przestrzeni epok – powinno wzmocnić obydwie strony, jednak nie w ramach mobilizacji przeciwko wrogowi, dokonujących się wzdłuż linii frontowych wyznaczających teatr międzycywilizacyjnych działań wojennych... (dr Mariusz Turowski)

O autorze:

Dr Tomasz Stefaniuk – (rocznik  1973) urodził się w Lublinie, gdzie mieszka do dziś. Z wykształcenia jest filozofem, specjalizuje się w badaniach nad filozofią świata islamu. Pracownik naukowy Uniwersytetu Marii Curie­Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Autor monografii i artykułów naukowych poświęconych islamowi i filozofii islamskiej. Współzałożyciel i redaktor „As­-Salam”, a także pracownik Instytutu Studiów nad Islamem (ISNI). Zaangażowany w prowadzenie dialogu międzyreligijnego w Polsce, szczególnie dialogu muzułmańsko­chrześcijańskiego, oraz w przybliżanie islamu niemuzułmanom. Prywatnie – miłośnik kotów.

 

Przyszli posłuchać o islamie, oczekując być może wojowników (właśnie zsiedli z koni, obowiązkowo zakrzywione szable), orientalnych rytmów i melodii, jakichś zadziwiających instrumentów muzycznych. Powłóczystych strojów, arabskich chust albo turbanów. Czegoś egzotycznego. Zastali Polaka. W każdym razie wygląda jak Polak i wysławia się bez obcego akcentu. Na wszelki wypadek jednak pytają:
– Gdzie pan się tak dobrze nauczył mówić po polsku?

Na tym to właśnie polega ten sekret: mam być posłuszny, mimo że nie muszę. Bóg daje mi wolność wyboru. Droga jest jednak jasno wyznaczona i każdy logicznie myślący człowiek, każdy, kto pragnie nazywać się miłośnikiem mądrości…
Wszystko jest proste, ponieważ świat i życie są proste. Ponieważ prawda jest jedna i prosta. I, jak to ujmują niektórzy, elegancka.

 

Tytuł: Cztery sekundy raju

Autor: Tomasz Imran Stefaniuk

Wydawca: Liga Muzułmańska w RP

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 116

Cena: 15 zł

 

Książka jest obecnie dostępna w sprzedaży wysyłkowej.

Koszt przesyłki i pakowania dla określonej ilości egzemplarzy:
  • 1-2 egz.: 5 zł
  • 3 egz.: 6 zł
  • 4-6 egz.: 9 zł
  • 7 i więcej: pro­simy o kon­takt w celu usta­le­nia kosz­tów przesyłki
Dane do przelewu:

Bank Pekao SA  87 1240 1037 1111 0010 2949 4746

Liga  Muzułmańska w Rzeczypospolitej Polskiej

ul . Niska  25/43

01-046 Warszawa

 

Po dokonaniu wpłaty prosimy przesłać potwierdzenie drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W treści wiadomości prosimy podać informacje o szczegółach zamówienia (te same, które w tytule przelewu), a także o podanie dokładnego adresu na jaki ma być kierowana przesyłka. Pod wskazany adres prosimy równiez kierować pytania o łączny koszt przesyłki dla numerów archiwalnych "As-Salam".

 
Najnowszy numer

Biblioteka AS-SALAM
Wydanie specjalne

Sprzedaż
„As-Salam” jest dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży w wybranych salonach prasowych EMPIK oraz RUCH, a także drogą wysyłkową.
Wydawca

logo_ligii

Instytut Studiów nad Islamem